logo-yatay

Başkan

Şükrü AKYÜZ

İSTANBUL ERKEK BERBERLERİ ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI

1955 yılı Merzifon doğumlu Samsun kütüğüne kayıtlı olup evli ve iki çocuk babasıdır. Erkek berberliği mesleğine 1966 yılında çırak olarak Merzifon’ da başlayıp, 1970 senesinde Ankara’da iki yıl sonrasında ise 1972 senesinde İstanbul’da Maçka, Nişantaşı ve Beşiktaş’ta çalıştıktan sonra, 1982 yılında Beşiktaş’ta bulunan iş yerini açmıştır.

 

İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 1988 yılında Yönetim Kurulu Üyeliği, 1996 yılında ise ikinci başkan olarak görev yapmış olup, 2002 yılında başkanlık görevine gelmiştir ve halen bu görevini sürdürmektedir. 1997 –2005 yılları arasında ise Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu’nda Denetim, Yönetim Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. 

 

2010 yılında İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği‘nin yapılan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş, 2022 Yılı Ağustos ayında gerçekleşen S.S. Beyazıt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda Kooperatif ortaklarının teveccühü ve oy çoğunluğu ile Şükrü Akyüz S.S. Beyazıt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilmiş,  ve halen bu görevini sürdürmektedir. Ayrıca 2023 Yılında İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

 

Meslek hayatında bireysel olarak yurtiçi ve yurtdışında yarışmalara katılmış ve bir çok ödüller almıştır.